Wersja językowa
Wersja językowa

Historia

Stovit

Natura uchwycona w smaku zdrowo i naturalnie owocowo

Nasze produkty podbijają podniebienia całego świata! Portfolio produktowe Stovit wypełniają owoce w różnych odsłonach – bardziej i mniej klasycznych takich jak dżemy, konfitury, marmolady, powidła, jabłka prażone, wiśnie drążone, owoce w żelu czy dodatki do mięs i serów. Staramy się zaspokoić przetworowe fantazje wszystkich amatorów owocowych wrażeń i gościć w ich domach zarówno podczas śniadań, obiadów, jak i wspólnych deserów czy kolacji.

1979

Pierwsze owocowe kroki…

Nasza historia rozpoczyna się w 1970 r. Początkowo zajmowaliśmy się przetwórstwem zarówno warzyw, jak i owoców. I choć już wtedy zakazany owoc nas kusił, to prawdziwie owocowa przygoda zaczęła się nieco później... 

1992

Debiut owocowych dżemów

W latach 90. poczuliśmy owocową energię! Stało się! Postawiliśmy na owoce i już w 1992 r. odbyła się premiera nowych dżemów. To było słodkie szaleństwo! Z każdym dniem liczba fanów dżemów Stovit rosła, a wraz z nią również nasza siła i chęć rozwoju. Zaczęliśmy udoskonalać receptury, procesy technologiczne i politykę pozyskiwania surowców. A wszystko po to, aby produkować jeszcze lepsze pyszności dżemowe.

2000

Ahoj owocowa przygodo!

Z początkiem wieku nasze owocowe fantazje stawały się rzeczywistością. Rozrośliśmy się do rozmiarów ogólnopolskiego producenta dżemów, powideł, konfitur i marmolad. Nasze przetwory krążyły po świecie, podbijając podniebienia jego mieszkańców. Kolorowe słoiczki na międzynarodowych półkach sklepowych, kusiły wzrok prawdziwych amatorów owocowych słodkości. Wisienką na torcie naszych starań, było uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa żywności BRC i HACCP. Staliśmy się jednym z wiodących producentów przetworów owocowych.

2007

Wychodzimy poza… własne granice

Od samego początku chcieliśmy więcej! Drzemał w nas nieokiełznany temperament rodem z Hiszpanii i pragnienie oryginalnego romansu ze skąpanymi w słońcu soczystymi oliwkami, aromatycznymi oliwami oraz intensywnymi specjałami hiszpańskimi. Staliśmy się członkiem grupy Angel Camacho, globalnego producenta tych owoców, które odtąd dumnie wzbogacają naszą ofertę. Z takimi duetami ruszyliśmy na podbój świata! Produkty Stovit przekroczyły granice, trafiając smakiem do ludzi z różnych zakątków ziemi.

2009

Eksplozja nowych produktów

Aby każdy mógł dać się ponieść owocowej fali, rozbudowaliśmy portfolio o dodatkowe pyszności dżemowe tym razem słodzone fruktozą – dedykowane diabetykom. To był kolejny krok na naszej owocowej ścieżce, za który otrzymaliśmy rekomendację Polskiego Towarzystwa Diabetyków.

2012

Ciężka praca wydaje soczyste owoce

Otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu: Diamenty Forbsa, a także zostaliśmy przyjęci do elitarnego Klubu Gazel Biznesu, czyli grona najdynamiczniej rozwijających się firm. Nasza owocowa przygoda z każdym rokiem nabierała rumieńców...

2014

Bo TEN smak musi iść w parze z… TYM słoikiem

Tego roku postawiliśmy na swoim, i to dosłownie! Stworzyliśmy unikatowy słoik na dżemy, konfitury i dodatki do mięs i serów. Teraz nasze produkty to nie tylko smak, ale i oryginalny design.

2015

Wracamy do polskich korzeni

Na pokrywkach naszych dżemów znalazły się aż 84 unikatowe wizerunki polskich miast ze starych pocztówek! Od tego momentu półki sklepowe również zaczęły mieć swoją historię. Nasze wieczka stały się prawdziwą gratką dla koneserów polskiej tradycji. W dodatku konfitura z malin, zyskała rekomendację Instytutu Wzornictwa Przemysłowego "Dobry Wzór", w kategorii grafika użytkowa i opakowania.

2016

Euforia smaków gwarantowana

To było coś! Konfitura z malin otrzymała wyróżnienie "Złoty Paragon 2016". Reszta potoczyła się bardzo szybko. Dzięki różnorodności produktów, a także gramatur (od 25 g do 10 kg), wpisaliśmy się w ideę sektora Horeca. Dziś, można nas znaleźć niemalże w każdym sklepie. Owocowe słoiczki przyciągają smakiem nawet najbardziej odpornych na słodkości. A co z naszą owocową przygodą? Trwa w najlepsze... bo STOVIT to sprawdzony sposób na zdrowy i naturalnie owocowy dzień!

popup
popup
popup
Dżemy BIO